Omron S8VK-T12024 - Switch Mode Power Supply 24VDC 120W 5A
En stock
Final shipping calculated at checkout.
Add to cart to view estimated shipping cost.
Quick Quote
Product Details
Available in stock and ships within 3 days after payment.
Omron S8VK-T12024 - Switch Mode Power Supply (SMPS) 24VDC 120W 5A
  • Power Output: 120 W
  • Output Voltage: 24 VDC
  • Rated Output Current: 5 A
  • Efficiency: 89%
  • Supply Voltage:
    • 380 to 480 VAC (Three-phase / two-phase)
    • 450 to 810 VDC
  • Temperature Range: -40°C to 70°C
  • Mounting Method: DIN rail
  • Product Dimensions:
    • Width: 40 mm
    • Height: 125 mm
    • Depth: 113 mm